شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلي > اخبار نهاد 
نمایه
خدمات نهاد
بایگانی مطالب
کتابخانه

وقتی امام خمینی از آیت الله نخودکی کیمیا خواست، چه پاسخی شنید؟
سالک الي الله آيت الله حاج شيخ حسنعلي نخودکي اصفهاني در حرم امام رضا (ع) خطاب به امام خميني: چه اصراري داريد چيزي را که ممکن است موجب خسران شود، ياد بگيريد؟ اما من چيزي را به شما ياد مي‌دهم که برايتان خسارتي ندارد و محتاج ديگران هم نمي‌شويد.
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
اوقات شرعی
اخبار > برگزاری طرح ضیافت اندیشه دانشجویی 97 دانشگاه پیام نور استان گیلان
 


شماره خبر :٥٤٠٢٧٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1397/04/06    ا   ١٢:٣٤
 
برگزاری طرح ضیافت اندیشه دانشجویی 97 دانشگاه پیام نور استان گیلان
طرح ضیافت اندیشه دانشجویی دانشگاه پیام نور استان گیلان، همانند سال گذشته در تابستان سال 97 نیز برگزار خواهد شد. لذا از دانشجویان علاقمند به گذراندن این دوره دعوت به عمل می آید مطابق دستور العمل ذیل اقدام به ثبت نام در طرح نمایند.

برگزاری طرح ضیافت اندیشه دانشجویی 97 دانشگاه پیام نور استان گیلان

شرایط و ضوابط طرح ضیافت اندیشه سال 1397

این طرح شامل برنامه های آموزشی ، فرهنگی و معنوی می باشد و توسط دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور با همکاری گروه معارف و معاونت آموزشی دانشگاه برگزار می گردد.

1.دانشجویان جهت شرکت در این طرح باید به دفاتر نهاد استانی پیام نور مراجعه نموده و طبق برنامه اعلام شده توسط دفاتر نهاد )حضوری ( ثبت نام نمایند.

2.بر اساس هماهنگی های بعمل آمده با معاونت آموزشی دانشگاه، نمرات اعلام شده از طرف دفاتر نهاد استانی پیام نور، توسط آموزش استان و کاربر ارشد در سامانه گلستان ثبت خواهد شد.

3.دانشجویان مجاز هستند بین 2تا 4 واحد از دروس معارف را در این طرح اخذ نمایند ونسبت به سایر واحدها ی درسی تاسقف 8 واحد طبق مقررات دانشگاه عمل نمایند.

 4.دفاتر نهاد براساس مصوبه هیات رئیسه می توانند جهت تأمین هزینه های این طرح از دانشجویان متقاضی شرکت کننده، بخشی از هزینه های لازم را دریافت نمایند مقدار هزینه ی دریافتی بر اساس نوع اجرای طرح )اردویی یا درون دانشگاهی( و نوع برنامه - های فرهنگی و پذیرایی، طبق صلاحدید هر دفتر اعلام می گردد. دانشجویان جهت پرداخت هزینه به دفاتر نهاد مراجعه نمایند.

5.با توجه به اینکه واحد های درسی در دانشگاه پیام نور در تابستان خود خوان ارائه می گردد و منع ارائه دروس معارف به صورت خودخوان از طرف معاونت آموزشی نهاد مرکز وجود دارد، گذراندن واحد های درسی معارف در تابستان صرفاً از طریق ضیافت اندیشه امکان پذیر می باشد.

6.انتخاب نوع دروس معارف جهت اجرای طرح به صلاحدید دفتر و استقبال و به حد نصاب رسیدن تعداد دانشجویان می باشد ؛ دروس مبانی نظری در اسلام انقلاب اسلامی تاریخ و تمدن  اسلامی اخلاق دانش خانواده آشنایی با منابع اسلامی.

7.کلاس های آموزشی حضوری برگزار می گردد و حضور اساتید توانمند با معلومات به روز شده از اعضای هیات علمی گروه معارف دانشگاه و یا به صلاحدید مسئول محترم دفتر از اساتید برجسته بیرون و دارای مجوز نهاد از مهمترین موارد برگزاری طرح ضیافت اندیشه می باشد.

8.دفتر نهاد می تواند با توجه به امکانات موجود و صلاحدید مسئول محترم دفتر، طرح ضیافت را به صورت دو بخش مجازی و حضوری برگزار نماید. با توجه به اعلام آمادگی مرکز آموزش مجازی نهاد مرکز به آدرس ec.nahad.ir  جهت ارائه دروس مجازی معارف و کارگاه مجازی فرهنگی و معرفتی به دانشجویان، استفاده از ظرفیت آن سامانه پیشنهاد می گردد. دفاتر نهاد با هماهنگی معاونت آموزشی نهاد و مسئول محترم سامانه مجازی می توانند مرحله اول را مجازی و مرحله دوم را حضوری برگزار نمایند.

 

 

طرح ضیافت اندیشه دانشجویی دانشگاه پیام نور استان گیلان، همانند سال گذشته در تابستان سال 97 نیز برگزار خواهد شد. لذا از دانشجویان علاقمند به گذراندن این دوره دعوت به عمل می آید مطابق دستور العمل ذیل اقدام به ثبت نام در طرح نمایند.

 

 زمان و نحوه ثبت نام:

دانشجویان علاقه مند می توانند از تاریخ  97/4/6  لغایت  97/4/20  جهت ثبت نام در طرح به یکی از طرق ذیل اقدام نمایند:

1- تماس با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان گیلان به شماره 33613149-013

2- مراجعه حضوری به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور گیلان واقع در: دانشگاه پیام نور مرکز رشت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان گیلان

نکته: تکمیل تعهد نامه الزامی می باشد و با مراجعه حضوری امکان پذیر است. 

تاریخ برگزاری:

دوره حضوری هفته اول شهریور ماه خواهد بود.(زمان دقیق برگزاری متعاقباً اعلام خواهد شد.)

 

مکان برگزاری:

پیام نور مرکز رشت

 

نحوه برگزاری:

این طرح شامل بخش حضوری(شرکت در کلاس) و فرهنگی(شرکت در فوق برنامه) می باشد و دانشجو پس از شرکت در این دوره و گذراندن بخشهای مختلف آن، حد اکثر چهار واحد درسی معارف را می گذراند.لازم به ذکر است که نمره نهایی دانشجو از هر دو بخش حضوری و فرهنگی تشکیل می شود.

کلاسها در 4 ساعت و در یک روز برگزار خواهد شد و حضور در کلاس الزامی است.

 برگزاری کلاس منوط به رسیدن حد نصاب است.

نحوه ثبت نمره:

 15 نمره کتبی

5 نمره فعالیت کلاسی ارائه گواهی از سایت http://ec.nahad.ir/  درس مربوطه خواهد بود.

 

 

لازم به ذکر است طبق آیین نامه آموزشی ترم تابستان دانشگاه پیام نور، تعداد واحد های قابل گذراندن در ترم تابسان، 8 واحد می باشد و دانشجو در صورت شرکت در طرح ضیافت، مجاز به انتخاب چهار واحد  در ترم تابستان است.

همچنین هر دانشجو در دوران تحصیل خود، حد اکثر دو بار مجاز به شرکت در طرح ضیافت می باشد.

 

دروس قابل ارائه در طرح ضیافت:

1- مبانی نظری اسلام ( شامل دروس: اندیشه ا و اندیشه 2 حقوق اجتماعی سیاسی در اسلام انسان در اسلام)

2- آشنایی با منابع اسلامی ( شامل دروس: تفسیر قرآن و تفسیر نهج البلاغه )

3- اخلاق اسلامی ( شامل دروس: آیین زندگی ( اخلاق کاربردی ) - اخلاق اسلامی ( مبانی و مفاهیم ) - فلسفه اخلاق دانش خانواده و جمعیت )

4- انقلاب اسلامی ( شامل دروس: انقلاب اسلامی ایران - آشنایی با قانون اساسی - اندیشه سیاسی امام خمینی)

5- تاریخ (شامل دروس: تاریخ تحلیلی صدر اسلام تاریخ امامت تاریخ فرهنگ و تمدن)

 

روش واریز وجه ثبت نام طرح ضیافت اندیشه :

مراجعه به سایت

http://epayment.nahad.ir

شناسه واریز 441562

در فیلد آخر گزینه «ضیافت اندیشه انتخاب گردد»

ارائه پرینت رسید پرداخت الزامی است

مبلغ 2 واحد 60 هزار تومان

مبلغ 4 واحد 110 هزار تومان

  ( این هزینه مربوط به برنامه های فرهنگی و حق الزحمه استادان است و غیر از این مبلغ دانشجو باید شهریه ثابت و متغیر مربوط به ترم تابستان دانشگاه را پرداخت نماید.)

 

 این خبر به روز رسانی می شود

 


خروج
اطلاعیه

جلسه شورای فرهنگی
برگزاری شورای فرهنگی به منظور برنامه ریزی و آماده سازی برای استقبال با دانشجویان جدیدالورود
حدیث

ازدواج
درهای رحمت آسمان در چهار وقت گشوده می‏شود:
پیوندها